Népgyógyászat témájába született Receptek
Káposztalé elkészítésének fortéja
Hozzávalók: gyümölcscentrifuga – vagy turmix gép ½ liter tisztított víz egy közepes fej káposzta (lila is lehet) Elkészítés: A káposzta külső leveleit eltávolítjuk, negyedekbe vágjuk, …
Tolvajok olaja
Az olaj története az 1400-as évekig, a mai Franciaország területén tomboló pestis járvány idejéig nyúlik vissza. Néhány ember gyógynövényekből és ecetből olyan keveréket készített, melyek …
Mellek és a jód? Még ilyet!
Mellek és a jód? Még ilyet!? Hát jód nem csak a pajzsmirigynek kell? Egy kis történelmi visszatekintés A mellek egyes elváltozásai és a jódhiány közti …
Növényi olaj terápia – laza fogaink megerősítésére
Az egészségre teljesen ártalmatlan gyógymód az olajterápia. Az ajurvédikus gyógyászat ősi módszere. Kevesen ismerik, pedig csodákra képes! Lényege az olaj szürcsöléséből, zubogtatásából és szívásából áll. …
A kakukkfű felhasználási területei
Kakukkfűtea Egy teáskanál szárított és aprított kakukkfűre öntsünk 1/4 liter forró, de nem lobogó vizet. A teát 15 percig lefedve hagyjuk állni. Ha nem fednénk …
Céklalé elkészítése
Céklalé elkészítése: 1kg frissen szedett céklából körülbelül 700ml lé nyerhető. A hosszabb ideig tárolt cékla kevésbé bő levű. A lé mézzel édesíthető. Nyers céklareszelék is …
Fenyőgyanta tinktúra és kenőcs készítése házilag
Fenyőgyanta (kolofónium) – Az erdei fenyő természetes kivonata. Kristályos, szilárd halmazállapotú. A szappan szilárdságát fokozza. A fenyőgyanta kenőcs hasznos a reuma, seb, leégés, pattanás, ráncosodás …
A Tibeti szerzetesek értisztító csodaszere
A következő recept Tibetből származik, egy láma kolostorból. Ezt a fokhagyma tinktúrát használták és használják még ma is a Tibeti szerzetesek értisztítószerként. Egészségünk és fiatalságunk …
Vérehulló fecskefű kenőcs
Közvetlenül a bőrre kenve megszabadít a szemölcsöktől, öregedési barna foltoktól és kezeli a pikkelysömört. Külsőleg, alkoholos kivonat, olaj vagy kenőcs formában ajánlott használni bőrbetegségekben és …