Banánhéjtea, az egyik legjobb természetes altató

banana-peels

Banánhéjtea, az egyik legjobb természetes altató

A banánhéjban olyan csodálatos hatóanyagok találhatók, melyek képesek ellazítani a testet és nyugodt, mély alvást biztosítani az embernek.

 

Ezek a csodálatos anyagok: – a szerotonin (a boldogság hormona), mely ellazítja a testet és elűzi a stresszt, – a triptofán, egy természetes eszenciális aminósav, amit a gyógyszeriparban is alkalmaznak alvászavar esetében, – a magnézium, mely igen jelentős mennyiségben van jelen, amiről tudnivaló, hogy egy olyan ásványianyag, mely a jó alvásért felelős, – a kálium, mely segít az izmok és érfalak lazításában, kikapcsolva egyben az adrenalin termelést. A magnéziumot máskülönben az orvosok is ajánlják alvászavar esetében.

Ezt a teát jól ismerik és alkalmazzák a Dél Amerikában élő emberek, mivel ezen a területen bőven terem banán, viszont Európában nem annyira elterjedt.


Hozzávalók:

          Egy pár banánhéj (ha lehet organikus legyen), ha nincs, akkor a banánhéjakat jól meg kell mosni szódabikarbónás vagy ecetes vízben.

          1 kanál fahéj por

          1 teáskanál szárított levendula vagy 1 filter levendulatea

          1 l víz

Teafőzet elkészítése:

A banánhéjakat jól meg kell mosni szódabikarbónátos vagy ecetes vízben, levágjuk a végeit és egy tálcára helyezzük őket. 1-2 órát hagyjuk őket állni a tálcán míg meg nem barnulnak, utána a sütőt bemelegítjük 65 C fokra és a tálcát betesszük a sütőbe. A banánhéjakat addig hagyjuk bent, a sütőben míg teljesen meg nem száradtak.A száraz banánhéjakat össze kell törni és egy edényben 12-15 percig kell főzni.

Miután levettük a főzetet a tűzről, hozzáadjuk a fahéjport és 1 kávéskanál, vagy 1 filter levendula virágot, amit egy pár percig még főzhetünk együtt a teával, pár percig le kell fedni a teát és miután leülepedett, le lehet szűrni és melegen meginni este lefekvés előtt. A tea elfogyasztása után kb. 10-15 perc múlva beáll a nyugodt, ellazullt alvás.

Ha nagyobb mennyiségű banánhéjat akarunk egyszerre leszárítani, a megmaradt mennyiséget papír vagy vászonzacskóba lehet kamrába tárolni.

Mire jó még a banánhéj?

Stresszoldó.

Ezt a teakeveréket nem csak alvászavarokra ajánlják, hanem stresszoldásra is, viszont arra kell vigyázni ha napközben isszuk, vagy munkahelyen, könnyen elálmosodhatunk tőle és ez a munkánk róvására mehet. A tea stresszoldó hatását a szerotoninban gazdag banánhéj biztosítja. Kísérletek bizonyították, hogy a banánhéjban lelhető a legnagyobb mennyiségű szerotonin, melyet az orvosok a depresszió leküzdésében alkalmaznak. A banánhéj nagy mennyiségű luteint is tartalmaz, mely egy olyan antioxidáns ami megóvja a szemet a szürkehályogtól.

A banánhéj hidratálja a bőrt és halványitja a ráncokat.

Összeturmixolunk egy tojássárgáját és egy banánhéj belsejét. Ezzel a masszával bekenjük az arcunkat és rajta hagyjuk állni 5 percet, utána pedig lemossuk langyos vízzel.

Kezeli a zúzódásokat és horzsolásokat.

Egy banánhéj belsejével be kell kenni a sérült felületet, a banánhéjban jelenlévő kálium pedig felfogja gyorsítani a gyógyulási folyamatokat. Hogy jó eredményt érjünk el, fontos hogy a banánhéj friss legyen. Ne használjunk olyan banánhéjat amit már előzőleg meghámoztunk és hűtőszekrényben tartottunk, mindig akkor használjuk miután frissen meghámoztuk.

 

 

Birtalan Katalin – Természetgyógyász

 

 

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés