A máriatövismag olaj legfőbb hatásai:
– Védelmet nyújt különböző májgyulladások esetében, így ajánlott: heveny májgyulladásra, idült májgyulladásra, valamint májzsugorodással járó betegségek esetében
– Túlzott, vagy rendszeres szeszes ital fogyasztás esetében
– Vegyszerek és gyógyszerek okozta májkárosodás esetén, zsírmáj kezelésére. Kísérleti körülmények között kivédi a májkárosító anyagok hatását
– Stimulálja az epe és epesavak (zsír és koleszterinbontók) termelését a májban
– Fokozza a májsejtekben a ribonukleinsav-, illetve fehérjeszintézist
– A máriatövis olaj egy nagyon jó szabadgyökfogó antioxidáns
– A népgyógyászat szerint olyan májbetegségekben „ahol már semmi sem segít” biztosan számíthatunk a máriatövis kiváló gyógyerejére.
– Állatkísérletek során megbizonyosodtak arról, hogy amennyiben a máriatövis hatóanyagát (a silybiumot) egy gyilkos galócával történő gombamérgezés előtt juttatják a kísérleti állat szervezetébe, a májkárosodás 100%-ban megelőzhető. Szinte teljes mértékben hatásos még akkor is, ha mintegy tíz perccel a mérgezés után alkalmazzuk. Sőt, még akkor is képes megóvni az áldozat életét s nagy mértékben csökkenteni a májkárosodást, ha a mérgezés után 24 órával később kerül az ellenanyag a szervezetbe.
– Segíti az ösztrogén lebontását.
A 100%-os töménységű máriatövis olajat kíméletes eljárással hidegen sajtolva vonják ki mindenféle adalékanyag nélkül. A tiszta máriatövismag olaj tartósítószert, színezéket illetve egyéb mag olaját, ízfokozót nem tartalmazhat.
Hogyan kell adagolni a máriatövismag olajat?
80 kg testsúlyig NAPI 1,5 ml (1 mokkáskanálnyit)
80 kg felett NAPI 3 ml (1 teáskanálnyit) reggel éhgyomorra, szájban nyállal jól elkeverve, kúraszerűen.
A máriatövismag olajat – 3 hétig szabad használni, majd 2 hét szünetet tartva ismét lehet belőle kezdeni egy másik kúrát. Napközben fogyasszunk sok folyadékot, így a méreganyagok könnyebben távoznak!
A fent leírtak alkalmazása esetén káros mellékhatás nincs. Ellenjavallat nem ismert.
Figyelem!: A máriatövismag olaj szedésekor napi kétszeri székletürítés is előfordulhat, ez „jelzi”, hogy a szervezet megkezdte a méregtelenítést.
Fogyasztható salátákhoz, kefirbe, hidegtálakhoz is hozzáadva.
Birtalan Katalin – Természetgyógyász