Korallpor

Korallpor
Korallpor

Korallpor

Jellemzés: A korallpor vagy korall kalcium egy természetes ásványi anyag, mely hozzásegíti a szervezetünket, hogy egészséges tudjon maradni.

Forrás: A korallpor a Japán Okinawán sziget partvidékéről származik, ahol különböző tanulmányok alátámasztják, hogy a legtöbb 100 évesnél idősebb ember él. A kutatók arra a megállapodásra jutottak, hogy az Okinawán elfogyasztott ivóvíz ionizált ásványi anyagokat tartalmaz, mely abból a korallból oldódott ki, melyre a sziget épült. A kutatások kimutatták, hogy a korall vízben megtalálható ásványi anyagok kémiailag nagyon hasonlóak az emberi csontvázban lévő ásványi anyagokkal.


Általánosan ajánlott: A korallpornak magas a kalcium és magnézium tartalma, valamint több, mint 70 ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. A világon számos szakember úgy véli, hogy a korall kalcium biológiailag jobban alkalmazhatóbb kémiai összetétellel és kiegyensúlyozottabb ásványi tartalommal rendelkezik, mint a hagyományos kalcium, mert lehetővé teszi a szervezet számára a könnyebb hasznosítást.

A magas kálcium és magnézium tartalom miatt a korallpor erősen lúgosító hatással rendelkezik, melynek következtében az elsavasodást vissza lehet fordítani, mert helyre állítja a sejtek és a szövetek pH értékét.

A korallpor megnöveli a szervezet oxigén tartalmát, és hatására jelentősen megváltozik az anyagcsere, lassítja az öregedési folyamatokat és a csontritkulást, valamint szabályozza a hormon háztartás működését és kontrolálja a vérnyomást.

Hiánya: Hosszan tartó kalcium hiány csontrendellenességekhez, például csontritkuláshoz vezethet, a vér alacsony kalcium tartalma izomgörcsöket okozhat.

Túladagolás: Túlzott kalcium bevitel akadályozhatja a szervezetben a cink, vas és magnézium hasznosulását. Túl nagy adagban vesekövet okozhat.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:

Glükozamin

Glükozamin

Jellemzés: A szénhidrátok csoportjába tartozó vegyület, melynek molekulájában a szénhidrátokat általánosan alkotó szén, hidrogén és oxigén mellett nitrogént is találhatunk.

Tovább olvasom »
B3-vitamin (Niacin, nikotinsav)

B3-vitamin

B3-vitamin (Niacin, nikotinsav) Jellemzés: Vízben oldódó vitamin. A B3-vitaminnak vitaminként két azonos aktivitású molekulája van, a nikotinsav és nikotinamid. A

Tovább olvasom »
Inulin

Inulin

Az inulin összetett szénhidrátvegyület, amely azonban eltér az ebbe a kategóriába tartozó keményítőktől, vagyis nem tekinthető cukornak sem, annak ellenére,

Tovább olvasom »



Tetejére görgetés