Propolisz

Propolisz
Propolisz

Propolisz

Jellemzése: Görög eredetű szó, azt jelenti, város előtt. Ez arra utal, hogy a méhek, hogy megóvják „városukat”, azaz a méhkast, ezzel a speciális anyaggal vonják be a kaptárak falát, a lépeket és bélelik ki a méhsejteket. Ezzel az egyik legtisztább, legsterilebb környezetet hozzák létre a természetben. A propoliszt magyarul méhszuroknak is hívjuk. Színe sárgás, vörösesbarna.

Forrás: Ezt a gyantás anyagot a méhek a növényeken lévő mézgából, a fák rügyeinek váladékából, a fiatal ágakról és levélnyeleiből gyűjtik, és ezt átalakítván használják a kaptárak tömítésére és fertőtlenítésére.


hatóanyagai: A propolisz felét a gyanta szolgáltatja, 30%-ban viaszból, 10%-ból illóolajokból, 5%-ban virágporból áll. A maradék 5% aminosavakat, B1, B2, C, és E vitaminokat, ásványi anyagokat (K, Na, Mg, Va, Co, S, Zn, Al, P, Si, N), kalkonokat, terpéneket, enzimeket tartalmaznak. Legfontosabb összetevői a flavonoidok, melyek 41 féle gyógyhatással bírnak.

Általánosan ajánlott: Főleg a flavonoidoknak köszönhető kedvező hatása. Az ókorban a római katonák sebgyógyításra és fertőtlenítésére használták, a középkorban a csecsemők köldökét kenték vele és a játékok fertőtlenítésére használták, a XX. században a gyógyszeripar és a gyógyszertudomány fellendülésének következtében a propolisz elfelejtődött, de az utóbbi években ismét az érdeklődés középpontjába került.

A propolisz vírus-, baktérium-, és gombaölő. Görcsoldó és fájdalomcsillapító. Gyulladásgátló, vizelethajtó, immunrendszert erősítő, antioxidáns hatású. Regeneráló és tisztító hatással is bír.

Figyelmeztetés: Aki allergiás a propoliszra, annak használata nem javasolt!

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:

Q-10 koenzim

Q-10 koenzim

Q10-Koenzim (Ubikinon) Jellemzés: A Q-10 koenzim kinon vegyület, amelyet a szervezet állít elő. Amikor 1957-ben a tudósoknak először sikerült izolálniuk

Tovább olvasom »
Szódabikarbóna

Szódabikarbóna

Szódabikarbóna (Nátrium-hidrogén-karbonát) Jellemzés: A szódabikarbóna egy vegyipari melléktermék, amely a szódagyártás során keletkezik. Szemcsés, fehéres anyag, mely gyengén lúgos, vízben

Tovább olvasom »
Rost

Rost

Jellemzés: Szénhidrát fajta. A táplálék mindig tartalmaz az emberi szervezet emésztőenzimei számára bonthatatlan un. élelmi rostokat. A rostok minden növényi

Tovább olvasom »



Tetejére görgetés