Mit tartalmaz az olajfa levele és mire hat?
A növény gyógyító hatását az olajfa leveléből elkülöníthető és a fenolok csoportjába tartozó oleuropeinnek köszönhetjük. Ez a glikozid jelen van az egész növényben, segít megvédeni az olajfát a rovaroktól, illetve a baktériumoktól. Egy másik fontos összetevő, az elenolsav kálciumsója, mely erőteljes vírusellenes hatású, laboratóriumi kísérletekben minden vírust vagy megsemmisített, vagy növekedésben erősen korlátozott. Jól alkalmazható Candida fertőzés és más gombák (köröm, láb, stb.) ellen. Érdemes kipróbálni makacs herpesz esetén, mert nem csupán a tüneteket enyhíti, mint a gyógyszer, hanem magát a vírust támadja meg.
Az olajfalevél kivonat különösen hatékonynak bizonyult a krónikusan fennálló Staphylococcus fertőzésnél, Streptococcus baktérium ellen, valamint legyengült immunrendszernél.
Az olajfalevele belsőleg tisztít: erőteljes vírus, baktérium, gomba és parazitaellenes hatású, csökkenti a vérnyomást, a vérzsír és a vércukorszintet, erősíti az immunrendszer működését, növeli az energiát.
Mire használjuk az olajfalevél kivonatot?
– Az egyiptomiak az olajfalevelét a fáraók mumifikálásához használták.
– A történelem során az emberiség az olajfalevélből készült teát és kivonatot lázcsillapító szerként használták.
– Régi írásokból kiderül, hogy malária ellen is sikeresen használták a levél kivonatát.
– Évezredeken át eredményesen alkalmazták köhögés, torokfájás, hólyaghurut esetén.
– Az olajfakivonattal égési sérüléseket és bőrproblémákat kezeltek.
– Az olivaolaj csökkenti a vér koleszterin szintjét és védelmet nyújt a szívnek.
– Az olajfalevelének kémiai összetevői javítják a keringést, mivel tágítják a véredények falait, csökkentik a vérnyomást, antiaritmiás és görcsoldó hatásuk is van.
– Magas vérnyomás esetében vízhajtó hatású.
– Csökkenti a vércukorszintet.
– Fertőtlenítő hatású, jól alkalmazható a legtöbb baktérium, vírus, és gomba fertőzés ellen.
– Hasznos hörghurut esetén, mandulagyulladásnál, bélfertőzésnél, a húgyutak, az ivarrendszer és a fül fertőzéseinél.
– Hasznosnak bizonyult krónikus fáradság szindróma esetében, cukorbetegségben, AIDS-ben, fekélyek kezelésében, pikkelysömör(psoriazis), fibromialgia, vagy parazitás fertőzések esetében.
Fontos tudni!
Hatékonyan alkalmazható a leggyakoribb baktériumfertőzések ellen, miközben egyáltalán nem károsítja a bélrendszerben élő, jótékony hatású baktériumokat.
Birtalan Katalin – Természetgyógyász