Mi mindenre gyógyír a ricinusolaj?

ricinusolaj

Mi mindenre gyógyír a ricinusolaj?

A ricinusolajat az Óegyiptomban gyógyszerként használták az egyiptomiak, ma viszont népgyógyászati szernek tekintik csupán. A ricinusolaj tulajdonképpen Indiából ered, ahol nagy sikerrel alkalmazták emésztőrendszeri problémákra, székrekedésre, gyulladásos bélbetegség kezelésére, vese és húgyfertőzések, illetve asztma kezelésére is. Leveleit borogatásként alkalmazták a szoptató nők, akik a mellükre helyezték, ezzel növelve a tejelválasztást és csökkentve a mellbimbók gyulladását….de nézzük csak mi mindenre gyógyír még a ricinusolaj?

 

Legáltalánosabb a szájon át használat. A székrekedés megszüntetéséhez felnőttnél rendszerint 1 evőkanál, gyermeknél 1 teáskanál ajánlható. A szervezetből rendszerint 4-6 óra alatt ürül ki.

 

Szemölcsök eltávolítása: dörzsöljük a ricinusolajat a szemölcsbe 20-20 percig este és reggel


A testen lévő fekélyek eredményesen kezelhetők ricinusolajjal

Az újszülött rosszul, nehezen hegesedő köldökét kenjük ricinusolajjal

Szoptató anyák a tej elválasztás(laktáció) növelése érdekében kenjék a mellbimbót ricinus olajjal

A szem vörösödése, gyulladása esetén 1 csepp ricinusolajat cseppentünk a szemünkbe

Ha a kisgyermek haja rosszul nő, vagy túlzottan ritka, éjszakára alaposan dörzsöljük de a fejbőrét ricinusolajjal és csak reggel mossuk meg a fejét. A kezelést hetente két alkalommal a megfelelő hajnövekedésig folytassuk.

A szempilla, szemöldök hamarabb nő, ha ricinusolajjal rendszeresen bedörzsöljük a gyökereknél.

Megfázás vagy bronchitisz (légcső, hörghurut) esetén a mellkast bedörzsöljük. 1 evőkanálnyi terpentin olaj és 2 kanálnyi ricinusolaj keverékével. Először a ricinusolajat megmelegítjük, majd óvatosan hozzáöntjük és jól elkeverjük a terpentint. A keveréket rákenjük a mellkasra, enyhén bedörzsöljük, majd melegen betakarjuk. Könnyű nátha esetén naponta 3-szor megismételjük.

Ricinusolajjal kezelhetők horzsolások, karcolások, vágások, pattanások, kelések, furunkulusok.

Aranyér esetén kenjük be a végbél kitüremlő felületeit, a ricinusolaj puhítja a nyálkahártyát és gyorsítja a sebek begyógyulását.

A száraz, kemény tyúkszemeket, bőrkeményedéseket, a fájdalmak csökkentése, megszüntetése érdekében, hetente két, esetleg több alkalommal éjszakára és reggel kenjük be ricinusolajjal. A ricinusolaj kiváló szer puha szemölcsökre is.

Az arcon lévő nagy sötét anyajegyet eltüntethetjük, ha éjszakára ricinusolajjal bekenjük ( a kúra k.b. 3-4 hét).

A kézen lévő sötét foltok is eltüntethetők, ha reggel és éjszakára ricinusolajjal bekenjük ( a kúra kb. 4-6 hét).

A ricinusolaj használatát leginkább bőrön keresztül, ricinusolaj csomaggal vagy borogatással érhetünk el. Ezzel az eljárással kiváló eredményeket lehet elérni bármely egészségügyi probléma esetén mint például: AIDS-es betegek képesek voltak megnövelni T-sejtjeik mennyiségét, mások hasznosnak találták az epilepsziával járó krónikus problémák, a hiperaktivitás, a máj és epebetegségek és a krónikus folyadék visszatartás megszüntetésében.

A csomag elkészítéshez a következőket szokták használni:

          hidegen préselt ricinusolaj,

          szabványos melegítőpárna,

          műanyag szemetesszák,

          2 vagy 3 db 30×30 cm-es gyapjú vagy flanel és egy nagyobb méretű törölköző.

A melegítőpárnát lapos felületre teszik és beállítják magas hőfokra.

A párna tetejére helyezik a szemeteszsákot. Ezután átnedvesítik a flanel darabot a kb. fél csészényi olajjal, és a szemeteszsák, illetve melegítőpárna fölé kerül.

A teljes csomagban az olajjal átitatott anyag kerüljön a bőrre. Általános esetben a hason alkalmazzák. Derékfájás esetén a derékon. Ahhoz, hogy a csomag a helyén maradjon, és az olaj ne folyjon az ágyneműre, nagy törölközővel szokták körbecsavarni a testet.

A csomagot legalább 1 órán keresztül szokták a helyén hagyni, a melegítőpárnát olyan magas hőfokra állítják, amelyet még elvisel a páciens.

A csomag eltávolításakor a maradék olajat a bőrbe masszírozzák, vagy eltávolítják szódabikarbónás víz keverékével.

A flanel vagy gyapjúdarabot felhasználják újra, ha megfelelő módon tudták tárolni. Műanyag zsákban vagy cippzáros tárolóba helyezve, majd azt a hűtőgépbe téve. A következő használat felmelegítik és 1-2 evőkanál friss ricinusolajat kevernek hozzá. 1 hónap használat vagy tárolást követően kidobják, helyette tiszta olajat használnak.

 

Birtalan Katalin-természetgyógyász

Mivel a csipkebogyó szezonnak most van itt az ideje, ezt a gyógybort könnyen el tudjuk készíteni  friss csipkebogyóbol, de ha megszárítjuk, akkor az év bármelyik szakaszában is elkészíthetjük. A lényeg az, hogy ez egy nagyon hatásos házi gyógybor ami jó lenne ha minél több háztartásban kéznél lenne, hiszen sok nyavajában tud nekünk megoldást nyújtani.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés