Ha tehetjük, tavasszal méregtelenítsünk nyírfanedvvel

nyirfa

Ha tehetjük, tavasszal méregtelenítsünk nyírfanedvvel

A nyírfanedv egy magas biológiai hasznosulású, természetes élelmiszer. A világ minden táján úgy tudták, hogy a nyírfa kiűzi a rosszat a testből. A gyógyászatban a nyírfa leveleit elsősorban a vese, a hólyag területére a bőrre és a hajra alkalmazzák.

 

A nyírfa nedve egy évben egyszer gyűjthető, és mindössze csak három hétig. Használják a magyarok, finnek, lappok, svédek, románok, baskírok stb., és a földön mindenütt meg vannak győződve róla, hogy ennél egészségesebb dolog, mint a nyírfalé, kevés ha létezik.

Nyáron a nyírfák az összes életerőt és energiát magukba szívják, hogy majd jövő tavasszal legyen mivel táplálniuk az éppen sarjadásra készülő új hajtásokat. Ezeket a tápláló nedveket a gyökerükben gyűjtögetik, majd, amikor elolvad a hó, és életre kel a természet, az éltető folyadék elkezd áramolni fölfelé a fa törzsében. A törzsből csapolt nedv, a nyírfa “vére”.

Ilyenkor fülünket, ha a fa törzséhez szorítjuk, hallatszik, amint csordogál benne a nyírfavíz. Ilyenkor lehet megcsapolni a fát, és begyűjteni az értékes nedvből. Sok helyen kisebb léket vágnak a fába, majd egy csövet beillesztve jutnak az ott kicsorduló nyírfavízhez. A színtelen folyadék rengeteg tápanyagot, proteint, ásványi anyagot, vitamint és nyomelemet tartalmaz.

A nagy becsben tartott nyírfa, nem csak nedvét kínálja fel gyógyításra, hiszen a növény levelét és kérgét is használja a népi gyógyászat. A nyírfanedv fogyasztása a mai kor emberének legnagyobb ellenségével a savasodással segít leszámolni, létrehozva a homeosztázis egyensúlyát, a pH egyensúlyt. Páratlan ez a komplex összetételű természet kínálta lúgosító lehetőség, egyszerűen nincs párja a bio italok között.

Milyen összetevőket tartalmaz?

A nyírfanedv egy színtelen folyadék, amely betulint, komplex szerves savakat (főként: nikotinsav, almasav, glutaminsav), ásványi anyagokat, főként: kálium, kálcium, nátrium, magnézium, mangán, foszfor, cink, réz, vas, fruktózt, glükózt, aminosavakat, vitaminokat, proteineket, természetes erjesztő anyagokat, növényi fitovegyületeket, glikozidákat, szaponinokat, gyantát, cukrot és fitoncidokat (antimikrobális szerves vegyületek, amit a növények termelnek saját „immunrendszerük” védelmére) tartalmaz kimutatható mennyiségben.

A nyírfanedvet frissen, üdítő italként vagy erjesztve, szeszesitalként fogyasztják. Olykor a bort ízesítik vele.

A Nyírfanedv hatásai

          Visszaállítja a szervezet belső egyensúlyát

          A betulin (betulinol) és a fitoncidok tartalma miatt a nyírfanedv a vizeletkiválasztó rendszer és az emésztőszervrendszer támogatója.

          Gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatással bír.

          Golyva, tüdőbaj, vesebántalmak ellen is fogyasztják.

          Vértisztító hatású.

          Csökkenti a koleszterin szintet és kihajtja a szervezetből a húgysavat

          Ízületi kopások és reumás fájdalmak enyhítésére is alkalmazzák.

          Energetizál. Extra vitalitást nyújt a szervezetnek.

          Erősíti az immunrendszert. Tisztítja a nyirokrendszert.

          Méregtelenítő és lúgosító hatást fejt ki. Tisztító kúra és léböjt során kiválóan alkalmazható.

          Felgyorsítja az anyagcserét, ezért a testsúlykontroll során sikerrel alkalmazható.

          Külsőleg alkalmas a bőr és a hajas fejbőr ápolására: Gyulladáscsökkentő tulajdonságai felületi hámsérülések, sebek, fekélyek, bőrproblémák (pattanások, psoriasis, ekcéma) kezelésére is alkalmassá teszik.

          A nyírfanedv fejbőrbe masszírozva segít megszüntetni a savasodás következményeit, sejt-szinten regenerálja a hajhagymákat és tölti fel azok raktárait. Ilyen esetben a száraz fejbőrbe masszírozzuk be, a probléma fokától függően heti 2-3x, vagy akár mindennap.A nyírfanedvet akár a bőrről, akár a hajról nem kell lemosni.

          Csökkenti a hisztamin termelést, így az asztmás, allergiás tüneteket is.

Milyen ízű a nyírvíz?

Hasonlít a friss víz ízéhez, egy kis édeskés mellékízzel, valamint a fa aromájával.

Ebből a léből napi 2-3 pohárral igyunk.

Hogy ne erjedjen meg a lé, a hűtőszekrényben tároljuk, vagy kis adagokban fagyasszuk le.

Esetleg alkohollal tartósíthatjuk.

 

Birtalan Katalin – Természetgyógyász


 

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés