A borókabogyó tea kiváló vízhajtó

borokaa

A borókabogyó tea kiváló vízhajtó

A boróka a ciprusfélékhez tartozik. A cserje érett bogyóival savanyú káposztát fűszereznek, vagy emésztést elősegítő likőröket készítenek belőle. A bogyókat fokhagymával, rozmaringgal, majorannával keverve sültek és szárnyasok fűszerezésére használják. Magas cukortartalmú bogyóiból pálinkát főznek, melynek a Felvidéken borovicska, Erdélyben fenyőíz a neve.

 

Borókabogyó alkalmazása

Antibakteriális betegségek, asztma, bélhurut, diaforetikum, diureticum, dyspepsia, epistaxis, fájdalom, gyomorbaj, húgyhólyag betegsége, kiütések, köszvény, láz, légzési problémák, májbetegségek, megfázás, migrén, pikkelysömör, szorongásos zavarok. Az indiánok fagyási sérülések gyógyítására használták, a levelekből pedig tömjént készítettek.


A borókabogyó tea – kiváló vízhajtó, szélhajtó, étvágyjavító, emésztésserkentő hatással is rendelkezik, de gyakran megtalálható a reuma és ízületi betegségek ellen teakeverékekben is.

A borókaolajnak antibiotikus és antivirális összetevői is vannak, és a vese stimulálásával közvetlenül elősegíti a vizeletkiválasztást. Ez a vesére kifejtett aktiváló hatás egyes szakértők szerint azonban károsíthatja a szöveteket. Ezért a boróka illóolaját csak tapasztalt terapeuták utasítása szerint és csak egészséges veséjű emberek alkalmazhatják.

A legújabb kutatások cáfolják a borókaolaj vesekárosító hatását hangsúlyozó eddigi álláspontot, főleg akkor, ha az olajat csak a bogyóból nyerik a növény más részeinek felhasználása nélkül. A borókabogyó fűszerként vagy vízhajtó teákban történő felhasználása veszélytelen, ugyanúgy, mint a bogyó rágcsálása tavaszi kúra részeként, ahogyan azt Sebastian Kneipp, a gyógyfüvek papja is javasolja. Hildegard von Bingen pedig a borókabogyós meleg fürdőt ajánlotta fertőzések és légzési nehézségek kezelésére.

Figyelem!

Terhesség alatt a borókabogyó olaj használata kerülendő, mert beindíthatja a szülést!

Használata vesebetegeknek sem ajánlott, mert hosszú távon túlingerelheti a vesét!

 

 

 

Birtalan Katalin-természetgyógyász

Mivel a csipkebogyó szezonnak most van itt az ideje, ezt a gyógybort könnyen el tudjuk készíteni  friss csipkebogyóbol, de ha megszárítjuk, akkor az év bármelyik szakaszában is elkészíthetjük. A lényeg az, hogy ez egy nagyon hatásos házi gyógybor ami jó lenne ha minél több háztartásban kéznél lenne, hiszen sok nyavajában tud nekünk megoldást nyújtani.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés