Könnyen elkészíthető orosz házi kence, ízületi gyulladásra

kence

Könnyen elkészíthető orosz házi kence, ízületi gyulladásra

Itt most egy régi jól bevált orosz receptet fogok közzé tenni, melyett nagy sikerrel használtak Oroszország területén, s aminek a pozitív hatását már az első alkalmazás után lehet érzékelni, hosszútávon pedig gyógyulást ígér.
A kence előnye az, hogy a hozzávalók meglelhetők minden háztartásban.

 

Az izületi fájdalmak életünk bármelyik szakaszában megtudják keseríteni az életünket. 40 év fölött ezek a tünetek egyre csak fokozódnak, viszont manapság már a fiatalok körében is igen gyakran hallani reumás jellegű bántalmakról, vagy törések utáni fájdalmakról. A mai alopata gyógyászat ebben az esetben is segítségünkre jön jobbnál-jobb megoldásokkal…fájdalomcsillapítókkal és gyulladásgátlókkal, amikkel igen gyors hatást érhetünk el, viszont ezekkel csak az a baj, hogy rengeteg mellékhatásuk van, ami viszont nem szolgál előnyükre.
A régen ismert népgyógyászati praktikák itt is a segítségünkre jönnek és felfedik számunkra azokat a régen használt recepteket, melyekkel jó eredményt tudunk elérni mellékhatások nélkül.

Itt most egy régi jól bevált orosz receptet fogok közzé tenni, melyet nagy sikerrel használtak Oroszország területén, s aminek a pozitív hatását már az első alkalmazás után lehet érzékelni, hosszútávon pedig gyógyulást ígér.
A kence előnye az, hogy a hozzávalók meglelhetők minden háztartásban.


Hozzávalók:
– 1 evőkanál mustár
– 1 evőkanál méz
– 1 evőkanál szódabikarbóna
– 1 evőkanál keserűsó (Epsomsó)
– 1 kiskanál reszelt gyömbér ( a kicsi reszelőn)
– 1 kiskanál kurkuma por

Elkészítés:
Ha lehet, ehhez a recepthez használjunk mustármagból otthoni készítésű mustárt, vagy bio mustárt.
Keverjük össze az összetevőket míg egy homogén állagú pasztát kapunk, majd a kenőcsöt tegyük egy csavaros fedelű üveg tégelybe és tároljuk a hűtőszekrényben.

Használati utasítás:

A kenőccsel naponta többször kenjük be a fájó testrészt, kicsit masszírozzuk be a bőrbe, majd göngyöljük be egy darab csomagolófóliával, hogy ne kenjük össze kenőccsel a ruhánkat és az egészet kössük át egy meleg gyapjú sállal. A kenőcsöt legalább 2 órán át hagyjuk állni a fájó testrészen, vagy ha lehet alkalmazzuk este lefekvés előtt és hagyjuk hatni reggelig. Reggel mossuk meg a testrészt meleg vízzel. A kezelést legalább 4-5 napig végezzük. Már az első alkalmazás után érezni fogjuk a terápia áldásos hatását, hosszú távon pedig nagyon jó eredményeket lehet elérni komoly izületi gyulladások esetében is.

Mit tudunk még gyógyítani mustárral?
A mustár egy nagyon értékes növény, melynek magjait sok féle képpen hasznosíthatjuk.
Égési sérülésekre: Az égett felületet kenjük be egy jó vastag réteg mustárral, ez szinte azonnal megfogja szüntetni a fájdalmat.
Hűlésre, mandulagyulladásra: nyeljünk le egy evőkanál mustárt
Fejfájásra: Kenjük be mustárral homlokunkat és halántékunkat.

 

 

Birtalan Katalin-természetgyógyász

Mivel a csipkebogyó szezonnak most van itt az ideje, ezt a gyógybort könnyen el tudjuk készíteni  friss csipkebogyóbol, de ha megszárítjuk, akkor az év bármelyik szakaszában is elkészíthetjük. A lényeg az, hogy ez egy nagyon hatásos házi gyógybor ami jó lenne ha minél több háztartásban kéznél lenne, hiszen sok nyavajában tud nekünk megoldást nyújtani.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés