Manapság szinte minden emésztőrendszeri probléma olyan gombás fertőzésre vezethető vissza, mint amilyet a Candida albicans is okoz. A fertőzést gyakran megelőző antibiotikus kezelés, súlyos általános megbetegedések, nem megfelelő étkezési szokások hozzák létre, amelyek a bélflórát és a bél sav-bázis egyensúlyát megzavarják. Pszichés és idegrendszeri tényezők is jelentős szerepet játszanak a gombás fertőzés kialakulásában.
Először is fontos változtatni az életmódunkon és az étkezési szokásainkon. Emellett ne fogyasszunk alkoholt, kávét és nikotint, vagy végezzünk igazi Candida-böjtöt, amelynek lényege a be- és kivezetőutak salaktalanítása. Ehhez azonban szervezetünknek szüksége van a teljes figyelmünkre és pozitív hozzáállásunkra.
Már az első böjtnapon, ahogy az öszszes többin is, végre kell hajtanunk egy keserűsós vagy glaubersós öblítést. Oldjunk fel 20-40 g-ot valamelyik sóból 300 ml meleg vízben, és igyuk meg. Végül készítsünk koktélt 50-50 ml Aloe verából, búzacsírából és citromléből, négy csepp grapefruit-magkivonatból, valamint 1/4 liter szénsavmentes ásványvízből. Fél órával később fogyasszuk egy jól bevált savkötő italt, a burgonyavizet. Ehhez megelőző este vágjunk kockákra egy nagyméretű burgonyát, szórjuk meg egy csipet tengeri sóval, és öntsük le 1/4 liter vízzel. Az egészet hagyjuk éjszakára szobahőmérsékleten állni, és másnap reggel igyuk meg. Magából a burgonyából készíthetünk híg levest. A burgonyavíz helyett fogyaszthatunk zöldséglevet, lehetőleg uborkából, zellerből, céklából és retekből, és adjunk hozzá 3-4 csepp olíva- és oregánóolajat, valamint egy kis frissen reszelt tormát.
A zöld teának és a lapacho teának is jótékony hatása van. Mindkettőből fogyasszunk naponta 1-2 csészével. Éhségérzet esetén a dél-amerikai mate tea lehet segítségünkre. Ugyanúgy, ahogy a zöld tea is, új energiával tölt fel.
Energiahordozóként ezenkívűl fogyasszunk spirulinaalgát, por vagy tabletta formájában. Teljes értékű bázikus kémhatású tápanyag, amely 70% azonnal felhasználható fehérjéből áll, és magas klorofilltartalommal rendelkezik, amely szintén gyógyhatású. Valódi vitamin és ásványianyag-forrás, amely alma-, erdeigyümölcs- vagy zöldséglébe keverve ugyanolyan jó ízű, mintha főzelékbe tesszük. Tisztító hatását erősíthetjük frissen reszelt tormával vagy vízitorma átpréselt levével.
Birtalan Katalin – Természetgyógyász