A vörös here enyhíti a menopauza kellemetlen tüneteit és meggátolja a melldaganat kialakulását

vöröshere

A vörös here enyhíti a menopauza kellemetlen tüneteit és meggátolja a melldaganat kialakulását

Kalciumban, fitoösztrogénben, ásványi anyagokban, nyomelemekben, proteinekben és flavonoidokban gazdag növény. Az utóbbi évek kutatásai azt is igazolták, hogy meggátolja a rákos sejtek növekedését. Különösen a változó korban lévő nőknek segít helyreállítani az ösztrogénszintet, enyhíti a menopauza kellemetlen tüneteit és meggátolja a melldaganat kialakulását. Gyermekáldásra váró nőknél fokozza a termékenységet. 

A vöröshere nyomelemekben, ásványi anyagokban, kálciumban, L-borostyánkősavban, fitoösztrogénben, flavonoidokban, proteinekben gazdag. Tartalmazza az összes nyomelemet, ami a mirigyek működéséhez és normális funkciójához elengedhetetlen.
                                    A vörös here gyógyhatásai
A népi gyógyászatban már évszázadok óta komoly szerepe volt, pl. légúti fertőzések, köhögés, szamárköhögés, gombás fertőzés, gyomornyálkahártya gyulladás, depresszió ellen használták.
– Energiával tölti fel a szervezetet,
– Hurutos betegség esetén oldja a nyálkát,
– Megszünteti a különböző bőrproblémák kiváltó okát. Legfőképpen olyan készítményekben használják ezt a gyógynövényt, amelyeket az idősödő, vízhiányos bőrre fejlesztettek ki, mivel ezt a fajta bőrtípust nagyszerűen táplálja, hidratálja és tonizálja.
– Általános regeneráló hatású,
– Tisztítja a vért, oldja a görcsöt,
– Csillapítja a máj-, epe és vesebetegek kellemetlen tüneteit,
– A benne lévő izoflavonoidok antioxidáns hatásúak, csökkentik a vér és máj zsírszintjét, védik az ereket.
– Gyulladáscsökkentő hatású.
– Alkalmas cukor- és gyomorbetegség, reumás illetve ízületi bántalmak enyhítésére
– Idegrendszeri rendellenességek esetén is hasznos természetes kezelési módnak bizonyul.
– A vöröshere segít a változó korban lévő nők ösztrogénszintjét helyreállítani, enyhíti a menopauza kellemetlen tüneteit.
– A vöröshere a gyermekáldásra váró nőknél fokozza a termékenységet (magas ásványianyag-tartalmánál fogva).
– A férfiklimax tüneteit szintén enyhíti, a potenciaváltozás korában fellépő problémákban kiváló segítség (pl. prosztata megnagyobbodásra).
– Fürdőként alkalmazva, más gyógynövényekkel társítva, hatásos a mozgásszervi gyulladásos megbetegedésekben.
A vöröshere felhasználási módjai
A növény főzése, leszűrése, majd ismét főzött friss virág hozzáadása után kenőcs készíthető, amely daganatokra jó külsőleg. Virága tisztító teakeverékek tartozéka. Gyógyításra a szárított virágot és az abból előállított vizes, alkoholos kivonatokat használják.
Tea készítése: 3 dl vízhez adjunk 1 evőkanál keveréket, és forraljuk néhány percig. Reumás bántalmaknál.
Kenőcs készítése: A virágot megfőzzük, leszűrjük, majd az így kapott oldatban újabb adag virágot főzünk ki, a szüredéket besűrítik. Az így kapott masszát daganatok eloszlatására használhatunk.
Figyelem!
Magas fitoösztrogén tartalma miatt a fogamzásgátló tablettát szedő nők, valamint az ösztrogénfüggő elváltozásokban (egyes mell- és nőgyógyászati daganatoknál), továbbá a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedők körültekintéssel fogyasszák a gyógynövényt. Szükség esetén konzultáljanak kezelőorvosukkal.
Kétéves kor alatt, várandósság, szoptatás idején ne használjuk. Egyéb esetekben pedig kisebb adagokkal elkezdve adagoljuk a vörösherét tartalmazó készítményeket – az ajánlott napi mennyiség pontos betartásával.

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:




Tetejére görgetés