Citromhéj

Citromhéj - a citrom héja
Citromhéj - a citrom héja

Citromhéj

Citromhéj – a citrom héja

Bizonyosan tudod, hogy a citromfának több fajtája ismert: citrom és édes citrom (lima).

A gyümölcsöt többféleképpen fogyaszthatjuk: meg lehet enni a húsát, ki lehet nyomni a levét, italokat, szorbeteket, édességeket, stb. lehet készíteni. Sok jó tulajdonságot tulajdonítanak neki, de ezek közül is a legérdekesebb az a hatás, amelyet a cisztákra és a daganatokra fejt ki. Ez a növény kipróbált gyógymódja minden típusú ráknak. Van, aki azt állítja, hogy nagyon hatékony a rák minden fajtája ellen. Egyesek úgy tartják, hogy olyan, mint egy mikrobaellenes spektrum a baktériumfertőzések és a gombák ellen, hatékony a belső paraziták ellen, szabályozza a vérnyomást és leküzdi az idegi bántalmakat.


Lenyűgöző ennek az információnak a forrása is: mivel a világ egyik legnagyobb kábítószer gyártójáról van szó, aki azt mondja, hogy az 1970 óta végzett több mint 20 laboratóriumi vizsgálat után, a kivonatok azt mutatták, hogy elpusztítja 12 ráktípus: a végbél-, a mell-, a prosztata-, a tüdő- és a hasnyálmirigy-, … rák rosszindulatú sejtjeit. Ennek a fának az összetevőiről bebizonyosodott, hogy 10.000-szer jobb, mint az egyik, a rákos sejtek növekedésének fékezésére – a világon általában alkalmazott – kemoterápiás gyógyszernél. És ami még ennél is bámulatosabb: ez a citrom kivonattal végzett terápia a ráknak csak a rosszindulatú sejtjeit pusztítja el, és nem befolyásolja az egészséges sejteket.

…és tudjátok ez annál is érdekesebb és valahol szomorúbb is, mert Szent-Györgyi Albert 1941-ben pontosan ezért a felfedezésért kapott Nobel-díjat! Mi, magyarok sem igen tudjuk ezt, mert nem beszélnek róla azok, akiknek kéne! Szerintem, tele torokból kéne, ordítsuk ezt a világ felé! Ha a fele igaz, akkor jó, de hol találunk tiszta citromhéjat?

A CITROM HÉJA

Nagyon sok olyan vendéglátós (étterem, kávézó) szakember van, aki az egész citromot felhasználja, és abból nem pocsékol el semmit.

Hogyan lehet a teljes citromot úgy felhasználni, hogy abból semmi ne menjen pocsékba?

Egyszerűen: tegyél egy “jól megmosott” citromot a hűtőgép mélyhűtő rekeszébe. Ha már megfagyott a citrom, akkor dolgozd fel, vagyis reszeld le az egészet (annak lehámozása nélkül) és azt szórd rá az élelmiszereidre.

Szórhatsz belőle a whisky-be, a borba, a salátára, a fagylaltra, a levesre, a tésztára, a spagetti szószra, a rizsre, a sushira, de a halétre is. Az ételeid íze a vártnál csodálatosabb lesz, mint amit valaha kóstoltál.

Mi lehet a teljes citrom felhasználásának nagy előnye, ha nem a megelőzés és az, hogy új ízeket adjál az ételeidnek?

Nos, a citrom héja 5-10-szer több vitamint tartalmaz, mint maga a citrom leve. És bizony, ez az, amit eddig elveszítettem. De innentől kezdve le fogom fagyasztani a teljes citromot és azután rá fogom reszelni az ételeimre és az italaimra, s így a citrom összes tápanyagát el fogom fogyasztani, hogy egészségesebb legyek.

A citrom héja fiatalító hatású és segíti az egészséget, mivel megszünteti a test mérgező anyagait.

Jobb későn, mint soha! Meglepő jótékony hatások!

A citrom (Citrus) egy csodás termék a rákos sejtek elpusztítására. 10.000-szer erősebb a kemoterápiánál. Én miért nem tudok erről semmit? Azért, mert vannak laboratóriumok, amelyek abban érdekeltek, hogy a szintetikus verzió gyártásában érdekeltek, amely csak számukra hoz hasznot. Vajon hány ember hal meg, miközben ezt a gondosan elzárt titkot elhallgatják annak érdekében, hogy a nagy konszernek sokmilliós haszna ne kerüljön veszélybe?

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:

Fehér üröm

Fehér üröm

A fehér üröm, (Artemisia absinthium), hazánkban már a középkorban is elterjedt fűszer, és gyógynövény, magyar népi elnevezései: bárányüröm, hegyi üröm,

Tovább olvasom »
Spárga

Spárga

Spárga (Asparagus officinalis) A spárga feltehetően eurázsiai eredetű, a liliomfélék (Liliaceae) családjába tartozó kétlaki, egyszikű növény. Hazánkban korábbi feljegyzések nyúlárnyéknak

Tovább olvasom »
Tüdőfű

Tüdőfű

Orvosi tüdőfű (Pulmonaria officinalis) Az orvosi tüdőfű az érdeslevelűek (Boraginaceae) családjába tartozó évelő növény, melynek gyógyászati szempontból a legértékesebb növényi

Tovább olvasom »



Tetejére görgetés