Vérehulló fecskefű kenőcs

Vérehulló fecskefű kenőcs

Közvetlenül a bőrre kenve megszabadít a szemölcsöktől, öregedési barna foltoktól és kezeli a pikkelysömört. Külsőleg, alkoholos kivonat, olaj vagy kenőcs formában ajánlott használni bőrbetegségekben és vírusos fertőzésekben, fertőtlenítő, antibakteriális, regeneráló, hámosító és tumorellenes hatása miatt.

A fitoterápia egyik leggyakrabban alkalmazott gyógynövénye különböző bőrbetegségekre és fertőzésekre, a vérehulló fecskefű (Chelidonium majus). A vérehulló fecskefű hatóanyaga egy alkaloid keverék, ami 30 alkaloidból tevődik össze, ezek közül csak egy párat említsünk: koptizin, kelidonin, berberin, szangvinarin, de tartalmaz még flavonoidokat, fehérjebontó enzimeket és kelidonsavat. A növény csak frissen vagy tinktúra formában fejti ki hatását, szárított formában a növény hatóanyagai fél év múlva elillannak s ezzel hatástalanná válnak.

Kelidonin tartalma miatt a növényt belsőleg is lehet alkalmazni görcsoldó, fájdalomcsillapító, gyomornedv serkentő. Értágító hatása miatt, nagy mennyiségben mérgező lehet, ezért magas vérnyomásban egyáltalán nem ajánlják.


Külsőleg, alkoholos kivonat, olaj vagy kenőcs formában ajánlott használni bőrbetegségekben és vírusos fertőzésekben, fertőtlenítő, antibakteriális, regeneráló, hámosító és tumorellenes hatása miatt. Borogatásra fél kávéskanálnyi száraz növényt adunk 1 liter vízhez amiből forrázatot készítünk. Miután kihűlt, sebekre borogatásként is alkalmazhatjuk.

vhkremVérehulló fecskefű kenőcs recept:

Hozzávalók: 80 -100g összevágott friss vérehulló fecskefű felső rész, 50ml olíva olaj, 100ml hidegen sajtolt kókusz olaj, 15-20g méhviasz.

Elkészítési mód

A kókuszolajat, olívaolajat, méhviaszt és az apróra vágott növényt beletesszük egy zománcozott edénybe és 15 percen keresztül lassú tűzön egy fakanállal folytonosan kevergetjük.

Levesszük a tűzről az edényt és másnapig hagyjuk teljesen kihűlni. Másnap újra felmelegítjük az összetevőket, majd egy tiszta géz kendőn átszűrjük egy másik edénybe. Addig amíg még meleg a kenőcs beleöntjük kisebb műanyag tároló dobozokba vagy kicsi sötét színű üvegekbe, amikbe hagyjuk kihűlni. Az így elkészített kenőcs jégszekrényben tárolva 3 hónapig eláll.

Hogyan és mire alkalmazzuk a kenőcsöt?

A fecskefű kenőcsöt helyileg az érintett bőrfelületre fogjuk alkalmazni napi 2-3 alkalommal. Ezt a házi kenőcsöt szemölcsökre, furunkulusokra, vágásokra, sebekre, elfertőzött sebekre, ekcémákra, pikkelysömörre, öregedési barna foltokra, herpeszre, impetigóra, bőr TBC-re, lupuszra, repedt bőrre, vírusos szemölcsre (HPV), rühességre lehet igen jó eredményekkel alkalmazni.

Figyelmeztetés!

A fecskefű kenőcs nyílt sebekre nem alkalmazható. Használat előtt egy kis bőrfelületen teszteljük a kenőcsöt, nehogy allergiásak legyünk a növény valamelyik hatóanyagára.

A szemölcsöt először mossuk le egy szódabikarbónás oldattal, majd azután csepegtessünk rá a fecskefű nedvéből pár cseppet, utána pedig kenjük be fecskefű kenőccsel.

Arra ügyeljünk, hogy a növény nedvét ne alkalmazzuk túl hosszú ideig a beteg bőrfelületre, mert irritációt okozhat. Ha ez már megtörtént, akkor álljunk le egy darabig a kezeléssel amíg az irritáció el nem múlik.

 

Birtalan Katalin – természetgyógyász

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: pinterest
Pinterest
Megosztás itt: linkedin
LinkedIn
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp

Szólj hozzá, vitassuk meg:

Kapcsolódó, hasonló cikkek:

Tolvajok olaja

Az olaj története az 1400-as évekig, a mai Franciaország területén tomboló pestis járvány idejéig nyúlik vissza. Néhány ember gyógynövényekből és

Tovább olvasom »



Tetejére görgetés