Cikkek
Mire jó a borágó olaj?
A Borágó, a Földközi-tenger vidékéről származik, egyéves fűszer- és dísznövény. A növény virágos hajtását, valamint magját hasznosítják gyógyászati célokra. Május- júniusban virágzik. A borágó olaj sok linolénsavat tartalmaz és a természet egyik leggazdagabb gamma-linolénsav (GLA) forrása. Nagy szerepe van a hajszálak, körmök, kötőszövetek felépítésében.
Kendermagolaj - a mindennapok kenőanyaga
A kendermag az egyedüli növény amiben együtt megtalálható az omega-3, omega-6, omega-9 és a Gamma-linolénsav! Az omega-3, omega-6 és az omega-9 zsírsavak javítják a szív egészségét.
A feketebodza gyógyhatásai
A feketebodzát, (Sambucus nigra) Holle anyó lakhelyének is nevezik, mert régen azt tartották, hogy a bodza a ház és az udvar védelmezője. Teáját reumás bántalmak ellen, vizelethajtónak, izzasztónak, és lázcsillapítónak használják, valamint, koszorúér-betegségben szenvedők időnkénti légszomjának csillapítására is alkalmazzák.
Mi mindenre jó a hamu?
A növényi és állati eredetű anyagok elégéséből fennmaradt hamu nagyon gazdag ásványi anyagokban és nyomelemekben. A növények maradványai kálium-, magnézium-, kalcium-oxidot, kénsavat, foszforsavat, kovasavat, néha vasat, klórt, nátrium-oxidot és alumínium-oxidot tartalmaznak. Ez az égéstermék szolgált alapul a hamuzsír gyártására és lúgkészítésére a 19. században. Erősen lúgos kémhatású, pH-értéke 10-13 közé esik.
Erdei madársóska (Oxalis acetosella) – Írország szent növénye
Régi ír címereken találkozhatunk a madársóska levelével. Írország szent növénye ez az apró erdei virág. Az igazi írek, bárhol is legyenek a világon, madársóskát tűznek a kalapjuk mellé védőszentjük Szent Patrick napján. A madársóska hármas levelei a szentháromság egységének titkát szimbolizálják.
Chlorella - szervezetünk kéményseprője és méregmágnese
A Chlorellát teljes értékű táplálékként tartják számon, mely gazdag fehérjében, karotinoidokban, vitaminokban, enzimekben (pepsin) és klorofillban, valamint más mikroelemekben (ásványi anyagokban), és növényi rostban. A legmagasabb klorofill tartalmú növény. Sporopollenint tartalmaz ami kisepri a mérgeket a szervezetből.
Hogyan készítsünk alkoholmentes gyógynövény kivonatot?
Általában a gyógynövény tinktúrákat alkoholos kivonatból készítik, viszont a gyógynövény kivonatoknak létezik egy alkohol mentes változata is amit kimondottan gyerekeknek ajánlanak, ez pedig a glicerines kivonat. Igaz hogy az alkoholos kivonat hatékonyabb, viszont az is köztudott hogy az alkoholos tinktúra fogyasztása nem ajánlott gyermekek számára.
Mezei sóska- az árok szélén termett antibiotikum
A sóska jelentős mennyiségben tartalmaz C-vitamint, csersavakat, cukrokat és ásványi összetevőket. Mivel nagy mennyiségű sóskasav található benne, húgyhólyag- vagy vesebetegségben szenvedők nem fogyaszthatják. A természetgyógyászat vértisztító szerként, valamint étvágygerjesztőként alkalmazza, a puha, zsenge leveleit pedig nyersen javasolja megenni vagy teának elkészíteni. A belsőleg és külsőleg is felhasználható forrázat elősegíti az akne gyógyulását.
Készítsünk és fogyasszunk finom, egészséges mandulatejet
100 gramm mandulában 570−630 kalória található, B-vitamin, E-vitamin és vas tartalma pedig igen magas, emellett gazdag még aminosavakban, telített és telítetlen zsírsavakban. Az ásványi anyagok közül megtalálható benne a kálium, kalcium, magnézium és a foszfor; a nyomelemek közül a vas, mangán és a cink. Fehérje és tápanyagtartalma nagyban hasonlít az anyatejéhez.
Hogyan hat az egészségügyi állapotunkra a Szűz kókuszolaj VCO?
A kókuszolaj 92%-ban telített zsírt tartalmaz, és leginkább közepes láncú zsírsavakból (MCFA) áll. Ez a fajta zsír – a közepes láncú telített zsírsav – különbözteti meg a kókusz olajat a többi olajoktól. A kókusz többszörös egészségügyi haszna ezen MCFA-kból adódik. De lássuk csak mi mindenben tud segíteni nekünk a kókuszolaj/zsír?